Nowoczesne technologie wykorzystywane w medycynie estetycznej zadziwiają, bo to, co jeszcze do niedawna było nieosiągalne teraz jest w zasięgu ręki. Wiele wad urody oraz dolegliwości, które utrudniają życie można się pozbyć w bardzo szybkim czasie. Wykorzystywane są do tego m.in. urządzenia RF. Jak to się odbywa?

Co ma powodować urządzenie RF?

Ten sprzęt wykorzystuje nic innego jak fale radiowe, które delikatnie szczypią skórę i powodują wrażenie przyjemnego ciepła. W ten sposób dociera się do głębszych warstw naskórka, odbudowując połączenia kolagenowe stanowiące budulec ludzkiej skóry.

Technologia RF wykorzystuje głowicę mikroigłową i frakcyjnie działa na skórę. Ma za zadanie m.in. usunąć zmarszczki i wygładzić ciało, zniwelować nadmierne pocenie się w różnych strefach ciała, lub usunąć przebarwienia i rozstępy widoczne na skórze. Te ostatnie mogą być np. wynikiem przebytej ciąży lub też nagłego przyrostu, bądź spadku masy ciała.

Co się dzieje po zabiegu?

Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych są bezpieczne i nie bolą. Po ich wykonaniu zasadniczo nie pojawia się krew ani żadna rana. Skóra może być jedynie nabrzmiała, co jest w pełni zrozumiałe, lecz obrzęk powinien zniknąć samoistnie w ciągu paru dni.

Samopoczucie pacjenta po zabiegu nie zmienia się w żaden znaczący sposób, chyba że na lepsze, gdyż często już po pierwszym zabiegu widoczne są pozytywne zmiany. Zazwyczaj trzeba wykonać kilka zabiegów, aby były one najbardziej efektywne.

Kto powinien odpuścić zabieg RF?

Choć kwalifikacja do zabiegu RF nie jest szczególnie restrykcyjna, to jednak nie każdy może z niego skorzystać. Wiek czy płeć nie wykluczają praktycznie nikogo. Niemniej jednak w niektórych przypadkach pacjent spotka się z odmową.

Na pewno nie powinny z takich zabiegów korzystać osoby z chorobami skórnymi. Bakterie, wirusy czy grzyby na skórze trzeba w pierwszej kolejności wyleczyć. Zabieg nie jest też wskazany w szczególnych okresach w życiu kobiety takich jak: ciąża, połóg, okres karmienia dziecka piersią.